Vyhledávač CZ Facebook EN

COUNTRY STYL, VENKOVSKÝ STYL A DŘEVĚNKY – chalupářský, rustikální

Venkovský styl se do jisté míry podobá modernímu přírodnímu stylu, na rozdíl od něj tu však zdůrazňujeme autentický venkovský vzhled. Káro všeho druhu je v tomto stylu zdomácnělé, rozhodně ale není podmínkou úspěšného řešení venkovského stylu. Úžasně se zde osvědčily například i výšivky. Zatímco vyšívané závěsy interiéru ve venkovském stylu dodají skutečně nádherný rustikální charakter, využití kára oproti tomu interiéru propůjčí výraznou příchuť country. Obecně je venkovský styl prostý a jednoduchý, dominovat by měl přírodní vzhled. Osvěžení zde mohou mnohdy přinést i různé kanýry, volány a pelmety. Samostatnou kapitolou v rámci venkovského stylu jsou dřevěnky, které je třeba řešit vždy individuálně podle celkového pojetí interiéru.

ČISTÝ COUNRY STYL v této úžasné dřevěnce podtrhují závěsy s motivem jemných kytiček, pro které designér Radomír Petroš navrhnul nařasení na poutka.
ČISTÝ COUNRY STYL v této úžasné dřevěnce podtrhují závěsy s motivem jemných kytiček, pro které designér Radomír Petroš navrhnul nařasení na poutka.

Co sem vybírat nebudeme:

K venkovskému stylu se nehodí žádné kovově lesklé ani lurexové látky na závěsy, na záclony nejsou příliš vhodné organzy. Mezi vzory raději vynechejte ty abstraktní. I řasení k venkovskému stylu volte raději střídmější. Nehodí se sem moderní styly řasení, jako je například moderní a poněkud strohý Wave systém, který by by celkový rustikální dojem spíše rozbil. Rovněž při výběru garnýží se držte spíše přírodnějšího vzhledu a obloukem se u tohoto stylu vyhněte garnýžím s vysokým leskem.

Co se sem hodí:

Ideálně se k tomuto stylu hodí látky s přírodním vzhledem, kterým vévodí bavlna a len. Mezi záclonami nejspíše sáhněte pro batisty, ale vyloučeny nejsou ani další typy. Hezky sem zapadnou rovněž crashované látky.

Co se týče vzorů, spektrum je široké. Vhodný výběr vzoru však může velmi výrazně umocnit celkové pojetí konkrétního interiéru.

  • Například při využití kára navodíte atmosféru country.
  • Převládající květinové vzory Vám pomohou interiér zjemnit a zútulnit – někdy pak může zapůsobit až „babičkovsky“ (v tom nejlepším slova smyslu).
  • Puntíky v rámci tohoto stylu budou působit venkovsky a prostě.
  • Naproti tomu výšivky zde vykouzlí atmosféru luxusně pojatého rustikálního interiéru.
  • Jednobarevné látky, ať už hladké nebo se strukturovaným vzorem, budou působit čistě, prostě a vkusně – je u nich ale třeba dát pozor, aby nesklouzly k fádnosti.

Co se týče stylu ušití záclon a závěsů, je ideální šití na poutka nebo na jednoduchou řasící pásku. V některých případech může vypadat hezky i řasení technikou Vlámských skladů a někdy se může hodit i řasení na narážecí kroužky. Velmi pěkně tu mohou vypadat i římské rolety.

garnýží platí, že čím přirozenější vzhled, tím lépe. Pokud v interiéru využíváte hodně přírodních materiálů jako je kámen a dřevo, krásně tu vyniknou například černé garnýže Verona v „kovaném stylu“. Úžasně v těchto interiérech vypadají i některé typy italských garnýží Mottura, ale i mnohé další garnýže.

COUNRY STYL A KÁRO. Motiv kára je v country stylu doslova zabydlen, pro country styl snad už není nic typičtějšího než právě káro. Ať už je drobné či výrazné, na lehkém plátnu či těžkém vlněném flauši, vždy je téměř synonymem pro country styl. Pro jemně kárované závěsy v country stylu na tomto snímku navrhnul designér Radomír Petroš zavěšení na poutka. Punc luxusu celé kompozici dodává také italská garnýž Mottura s tmavou tyčí a originálními ručně malovanými porcelánovými koncovkami. Garnýže italské značky Mottura najdete v nabídce Petroš interier.
COUNRY STYL A KÁRO. Motiv kára je v country stylu doslova zabydlen, pro country styl snad už není nic typičtějšího než právě káro. Ať už je drobné či výrazné, na lehkém plátnu či těžkém vlněném flauši, vždy je téměř synonymem pro country styl. Pro jemně kárované závěsy v country stylu na tomto snímku navrhnul designér Radomír Petroš zavěšení na poutka. Punc luxusu celé kompozici dodává také italská garnýž Mottura s tmavou tyčí a originálními ručně malovanými porcelánovými koncovkami. Garnýže italské značky Mottura najdete v nabídce Petroš interier.
VÝRAZNÉ KÁRO na látkách, jejichž základem je ovčí vlna, propůjčuje tomuto interiéru hřejivou útulnost. Člověk se zde nemůže ubránit náladě anglického venkova - byť tyto látky pocházejí z dílny prestižní francouzské firmy Camengo. Závěsy jsou zde nařaseny na narážecí kroužky. Tato kolekce country látek Camengo Saint Andreas je jednoznačným dokladem toho, že i country styl může vypadat neobyčejně luxusně. Předpokladem přepychového dojmu je samozřejmě výborná kvalita látek, perfektní zpracování a v neposlední řadě i doladění detailů.
VÝRAZNÉ KÁRO na látkách, jejichž základem je ovčí vlna, propůjčuje tomuto interiéru hřejivou útulnost. Člověk se zde nemůže ubránit náladě anglického venkova – byť tyto látky pocházejí z dílny prestižní francouzské firmy Camengo. Závěsy jsou zde nařaseny na narážecí kroužky. Tato kolekce country látek Camengo Saint Andreas je jednoznačným dokladem toho, že i country styl může vypadat neobyčejně luxusně. Předpokladem přepychového dojmu je samozřejmě výborná kvalita látek, perfektní zpracování a v neposlední řadě i doladění detailů.
PŘEDCHOZÍ INTERIÉR V COUNTRY STYLU JE SKUTEČNĚ DOTAŽEN AŽ DO TĚCH NEJMENŠÍCH DETAILŮ, jak můžete vidět na tomto snímku. Křeslo je čalouněno látkou z kolekce Camengo Saint Andreas, kterou v naší nabídce najdete v sekci Haute couture.
PŘEDCHOZÍ INTERIÉR V COUNTRY STYLU JE SKUTEČNĚ DOTAŽEN AŽ DO TĚCH NEJMENŠÍCH DETAILŮ, jak můžete vidět na tomto snímku. Křeslo je čalouněno látkou z kolekce Camengo Saint Andreas, kterou v naší nabídce najdete v sekci Haute couture.
COUNRY STYL A KVĚTINOVÉ VZORY. Tyto záclony a závěsy jsou nařaseny technikou vlámských skladů. Květinový vzor na závěsech působí velmi jemně, ale v žádné případě fádně.
COUNRY STYL A KVĚTINOVÉ VZORY. Tyto záclony a závěsy jsou nařaseny technikou vlámských skladů. Květinový vzor na závěsech působí velmi jemně, ale v žádné případě fádně.
KE COUNRY STYLU PATŘÍ TAKÉ KLASICKÉ DŘEVĚNKY. K tomuto oknu, které zdobí závěsy s jemným květinovým vzorem nařasené na poutka, snad ani není co dodat - je to zkrátka rustikální klasika. Za povšimnutí stojí snad jen perfektní ušití - všimněte si například, v jaké pozici jsou kytičky na každém jednotlivém poutku. Doporučujeme si takových detailů všímat vždy, když si vybíráte jakékoliv módní zboží. Právě na podobných detailech totiž poznáte, jestli si výrobce dal na své práci záležet, nebo ji odbyl. Na celkovém výsledku to rozhodně pocítíte. Tyto závěsy pocházejí z dílny Petroš interier.
KE COUNRY STYLU PATŘÍ TAKÉ KLASICKÉ DŘEVĚNKY. K tomuto oknu, které zdobí závěsy s jemným květinovým vzorem nařasené na poutka, snad ani není co dodat – je to zkrátka rustikální klasika. Za povšimnutí stojí snad jen perfektní ušití – všimněte si například, v jaké pozici jsou kytičky na každém jednotlivém poutku. Doporučujeme si takových detailů všímat vždy, když si vybíráte jakékoliv módní zboží. Právě na podobných detailech totiž poznáte, jestli si výrobce dal na své práci záležet, nebo ji odbyl. Na celkovém výsledku to rozhodně pocítíte. Tyto závěsy pocházejí z dílny Petroš interier.
COUNRY STYL A VÝŠIVKY. Vyšívané závěsy se obecně hodí k více stylům, záleží hlavně na barvách, motivech, materiálu a provedení. Při správné volbě však téměř vždy působí naprosto luxusně - tak, jako i v této dřevostavbě. Jednoduchá garnýž v matném provedení, vyšívané závěsy s jemným květinovým motivem v přírodních barvách a nařasené na jednoduchou řasící pásku - to vše báječně ladí s prostým rustikálním interiérem. Závěsy byly navrženy a vyrobeny v dílně Petroš interier.
COUNRY STYL A VÝŠIVKY. Vyšívané závěsy se obecně hodí k více stylům, záleží hlavně na barvách, motivech, materiálu a provedení. Při správné volbě však téměř vždy působí naprosto luxusně – tak, jako i v této dřevostavbě. Jednoduchá garnýž v matném provedení, vyšívané závěsy s jemným květinovým motivem v přírodních barvách a nařasené na jednoduchou řasící pásku – to vše báječně ladí s prostým rustikálním interiérem. Závěsy byly navrženy a vyrobeny v dílně Petroš interier.
DETAIL VYŠÍVANÝCH ZÁVĚSŮ z předchozího interiéru.
DETAIL VYŠÍVANÝCH ZÁVĚSŮ z předchozího interiéru.

Co k Vám designér s sebou nejspíš přiveze:

  • jednobarevné záclony
  • závěsy v country stylu – typ podle individuální domluvy
  • závěsy s moderním přírodním vzhledem
  • vyšívané závěsy – podle zadaného cenového rozpětí
  • vybrané značky Haute couture – podle zadaného cenového rozpětí
OKNO VE VENKOVSKÉM COUNTRY STYLU. Jemně kárované závěsy jsou ušity na poutka a zavěšeny jsou na stylové garnýži značky Mottura.
OKNO VE VENKOVSKÉM COUNTRY STYLU. Jemně kárované závěsy jsou ušity na poutka a zavěšeny jsou na stylové garnýži značky Mottura.
KUCHYŇ V RUSTIKÁLNÍM COUNTRY STYLU. Country styl je jeden z mála, kterému sluší i krátké ozdobné volány. Závěsy i garnýže na obě tato okna pocházejí z dílny Petroš interier.
KUCHYŇ V RUSTIKÁLNÍM COUNTRY STYLU. Country styl je jeden z mála, kterému sluší i krátké ozdobné volány. Závěsy i garnýže na obě tato okna pocházejí z dílny Petroš interier.
VE VENKOVSKÉM STYLU může být zařízena i restaurace. Záclony s květinovým vzorem nařasené technikou vlámských skladů těmto oknům skutečně sluší. Záclony jsou z dílny Petroš interier.
VE VENKOVSKÉM STYLU může být zařízena i restaurace. Záclony s květinovým vzorem nařasené technikou vlámských skladů těmto oknům skutečně sluší. Záclony jsou z dílny Petroš interier.
HNED NĚKOLIK KOLEKCÍ LÁTEK VE STYLU COUNTRY najdete i pod luxusní londýnskou značkou Designers Guild. Obyvatelé tohoto interiéru se nebáli zkombinovat zdánlivě nekombinovatelé vzory - květiny, káro a proužky. A výsledek vůbec nepůsobí špatně...
HNED NĚKOLIK KOLEKCÍ LÁTEK VE STYLU COUNTRY najdete i pod luxusní londýnskou značkou Designers Guild. Obyvatelé tohoto interiéru se nebáli zkombinovat zdánlivě nekombinovatelé vzory – květiny, káro a proužky. A výsledek vůbec nepůsobí špatně…
TAKÉ TENTO LEŽÉRNÍ UBRUS je vyroben z látek prestižní londýnské značky Designers Guild. Dekorační látky Designers Guild - nejen v counry stylu, ale i v dalších stylech - najdete v nabídce Petroš interiér v sekci Haute couture.
TAKÉ TENTO LEŽÉRNÍ UBRUS je vyroben z látek prestižní londýnské značky Designers Guild. Dekorační látky Designers Guild – nejen v counry stylu, ale i v dalších stylech – najdete v nabídce Petroš interiér v sekci Haute couture.

Náš tip:

 


zpět na články