Vyhledávač CZ Facebook EN

MODERNÍ ELEGANT STYL – novodobý, městský, funkční, současný

Tento styl je jednoznačně nejrozšířenější a nejběžnější. Základem interiéru bývá moderní nábytek, ve větší míře jsou zde použity novodobé materiály. Vyznavači novodobého moderního stylu si obvykle nepotrpí na přílišnou zdobnost a okázalost (to ovšem neznamená, že neoceňují kvalitu dekoračních látek).

TYPICKÝ PŘÍKLAD MODERNÍHO ELEGANT STYLU. Interiéru dominuje lehký moderní nábytek v měkkých pastelových barvách, vše zde působí vzdušně, moderně, jednoduše, ale zároveň velmi luxusně. Designér Radomír Petroš k tomuto interiéru vybral závěsy v kouřově šedé barvě se vzorem, který na závěsech vytváří horizontální pruhy. Záclony a závěsy jsou nařaseny na Wave systém a zavěšeny jsou na moderní hranaté garnýže Square line.
TYPICKÝ PŘÍKLAD MODERNÍHO ELEGANT STYLU. Interiéru dominuje lehký moderní nábytek v měkkých pastelových barvách, vše zde působí vzdušně, moderně, jednoduše, ale zároveň velmi luxusně. Designér Radomír Petroš k tomuto interiéru vybral závěsy v kouřově šedé barvě se vzorem, který na závěsech vytváří horizontální pruhy. Záclony a závěsy jsou nařaseny na Wave systém a zavěšeny jsou na moderní hranaté garnýže Square line.

Co sem vybírat nebudeme:

K novodobému modernímu elegant stylu nebudeme vybírat těžké závěsy s ornamentálními vzory, většinou ani jemné romantické květinové vzory. Slušet sem rovněž nebudou příliš zdobné volány, kanýry a pelmety.

Co se sem hodí:

K modernímu elegant stylu se ideálně hodí vzdušné moderní látky na závěsy, často s moderními vzory. Stejně tak styl ušití inklinuje spíše k jednoduchosti a střídmosti. Kromě standardního řasení na řasící pásku se sem skvěle hodí například úhledný a pravidelný Wave systém (jako je na snímku výše) nebo i jemnější řasení na Vlámské sklady. Novodobému modernímu stylu ovšem fantasticky sluší také japonské posuvné stěny, římské rolety či plissé. Při objednávce návštěvy designéra je vhodné upřesnit, jestli máte spíše představu jednobarevných nebo vzorovaných záclon a závěsů.

Co k Vám designér s sebou nejspíš přiveze:

  • jednobarevné záclony
  • vzorované záclony
  • jednobarevné závěsy – podle individuální domluvy
  • závěsy s moderními vzory – podle individuální domluvy
  • inbetween – něco mezi záclonami a závěsy – podle individuální domluvy
  • blackoutové závěsy – zatemňující závěsy – podle individuální domluvy
  • vyšívané závěsy – podle zadaného cenového rozpětí
  • vybrané značky – Haute couture – podle zadaného cenového rozpětí a individuální domluvy
K MODERNÍMU ELEGANT STYLU SE PERFEKTNĚ HODÍ TAKÉ JAPONSKÉ STĚNY. Vybavení tohoto interiéru je velmi osobité, typ interiéru je někde na hranici mezi moderním a ultramoderním. Tvary jsou tu převážně geometrické, nábytek má velmi čisté, chvílemi až futuristické linie. Geometrickou strohost však neobyčejně příjemně změkčuje tapeta s květinovým vzorem. Designér Radomír Petroš proto mohl na japonské panely do tohoto interiéru vybrat látku s jemným přírodním motivem.
K MODERNÍMU ELEGANT STYLU SE PERFEKTNĚ HODÍ TAKÉ JAPONSKÉ STĚNY. Vybavení tohoto interiéru je velmi osobité, typ interiéru je někde na hranici mezi moderním a ultramoderním. Tvary jsou tu převážně geometrické, nábytek má velmi čisté, chvílemi až futuristické linie. Geometrickou strohost však neobyčejně příjemně změkčuje tapeta s květinovým vzorem. Designér Radomír Petroš proto mohl na japonské panely do tohoto interiéru vybrat látku s jemným přírodním motivem.
TAKÉ ŘÍMSKÉ ROLETY MOHOU BÝT K MODERNÍMU ELEGANT STYLU TO PRAVÉ. Jídelna s tímto krásným designovým nábytkem si přímo říkala o perfektně propracovanou římskou roletu z hladké jednobarevné látky. V jednoduchosti je krása - a v tomto přímočarém moderním interiéru to platí dvojnásob. Měkce průsvitná látka dává vyniknout elegantním liniím římské rolety. Další vzory či řasení dekorací by jen zbytečně odváděly pozornost od ušlechtilého designu nábytku. Tato římská roleta je z dílny Petroš interier.
TAKÉ ŘÍMSKÉ ROLETY MOHOU BÝT K MODERNÍMU ELEGANT STYLU TO PRAVÉ. Jídelna s tímto krásným designovým nábytkem si přímo říkala o perfektně propracovanou římskou roletu z hladké jednobarevné látky. V jednoduchosti je krása – a v tomto přímočarém moderním interiéru to platí dvojnásob. Měkce průsvitná látka dává vyniknout elegantním liniím římské rolety. Další vzory či řasení dekorací by jen zbytečně odváděly pozornost od ušlechtilého designu nábytku. Tato římská roleta je z dílny Petroš interier.
MODERNÍ ELEGANT STYL, TO OVŠEM NEJSOU JEN PASTELOVÉ BARVY. Zde například designér Radomír Petroš majitelům interiéru doporučil lehké závěsy ve svižných oranžově lososových tónech se záclonami s jemným vzorkem ve stejných odstínech jako na závěsech. Záclony a závěsy jsou zde nařaseny technikou Vlámských skladů na háčky Mikroflex a zavěšeny jsou na technických garnýžích. V interiéru jsou použity pestřejší barvy, ale díky jejich citlivému sladění celek působí velmi harmonicky a uceleně.
MODERNÍ ELEGANT STYL, TO OVŠEM NEJSOU JEN PASTELOVÉ BARVY. Zde například designér Radomír Petroš majitelům interiéru doporučil lehké závěsy ve svižných oranžově lososových tónech se záclonami s jemným vzorkem ve stejných odstínech jako na závěsech. Záclony a závěsy jsou zde nařaseny technikou Vlámských skladů na háčky Mikroflex a zavěšeny jsou na technických garnýžích. V interiéru jsou použity pestřejší barvy, ale díky jejich citlivému sladění celek působí velmi harmonicky a uceleně.
DALŠÍ KRÁSNÁ UKÁZKA INTERIÉRU V MODERNÍM ELEGANT STYLU. Najdete zde lehký luxusní moderní nábytek, designová svítidla, čisté jednoduché linie. Kombinace čokoládové a bílé barvy ještě umocňuje exkluzivitu celého interiéru. Barvám a liniím zůstaly věrné i záclony a závěsy, pro které designér Radomír Petroš zvolil řasení na Wave systém. Elagantní garnýže Square line zavěšené do stropu zde pak působí, jako by se narodily právě pro tento interiér.
DALŠÍ KRÁSNÁ UKÁZKA INTERIÉRU V MODERNÍM ELEGANT STYLU. Najdete zde lehký luxusní moderní nábytek, designová svítidla, čisté jednoduché linie. Kombinace čokoládové a bílé barvy ještě umocňuje exkluzivitu celého interiéru. Barvám a liniím zůstaly věrné i záclony a závěsy, pro které designér Radomír Petroš zvolil řasení na Wave systém. Elagantní garnýže Square line zavěšené do stropu zde pak působí, jako by se narodily právě pro tento interiér.
MĚLI JSTE ZATÍM DOJEM, ŽE VŠECHNY INTERIÉRY V MODERNÍM ELEGANT STYLU PŮSOBÍ TROCHU STROZE? Tato ukázka Vás možná z tohoto dojmu vyvede. Zatímco jeden z předchozích interiérů byl svou jednoduchostí a chvílemi až futuristickým vzhledem na hranici moderního a ultramoderního stylu, tento interiér je naopak svou zdobností na hranici moderního a klasického stylu. Přesto má více z moderního, než z klasického stylu. Proto si sem také designér Radomír Petroš dovolil použít moderní řasení na Wave systém a garnýže Square line, které interiér ještě více vzdalují klasickému stylu a posunují jej k modernímu vzhledu. Barva závěsů perfektně ladí s barvou čalounění a koberce, což celkový dojem krásně sjednocuje.
MĚLI JSTE ZATÍM DOJEM, ŽE VŠECHNY INTERIÉRY V MODERNÍM ELEGANT STYLU PŮSOBÍ TROCHU STROZE? Tato ukázka Vás možná z tohoto dojmu vyvede. Zatímco jeden z předchozích interiérů byl svou jednoduchostí a chvílemi až futuristickým vzhledem na hranici moderního a ultramoderního stylu, tento interiér je naopak svou zdobností na hranici moderního a klasického stylu. Přesto má více z moderního, než z klasického stylu. Proto si sem také designér Radomír Petroš dovolil použít moderní řasení na Wave systém a garnýže Square line, které interiér ještě více vzdalují klasickému stylu a posunují jej k modernímu vzhledu. Barva závěsů perfektně ladí s barvou čalounění a koberce, což celkový dojem krásně sjednocuje.
K ROVNÝM LINIÍM MODERNÍ KUCHYNĚ S JÍDELNOU hezky sluší i poněkud romantičtější jemně vyšívané závěsy s přírodním motivem, zřasené na jednoduchou řasící pásku a stažené do ledvinkových úvazů. Je to trochu extravagantní kombinace, ale přesto - nebo právě proto - dodala tomuto modernímu interiéru osobité kouzlo a příjemnou nepřeplácanou měkkost. Římská roleta nad kuchyňskou linkou, která je vyrobena ze stejné vyšívané látky, jako závěsy, je nejen krásná a stylová, ale také velmi praktická.
K ROVNÝM LINIÍM MODERNÍ KUCHYNĚ S JÍDELNOU hezky sluší i poněkud romantičtější jemně vyšívané závěsy s přírodním motivem, zřasené na jednoduchou řasící pásku a stažené do ledvinkových úvazů. Je to trochu extravagantní kombinace, ale přesto – nebo právě proto – dodala tomuto modernímu interiéru osobité kouzlo a příjemnou nepřeplácanou měkkost. Římská roleta nad kuchyňskou linkou, která je vyrobena ze stejné vyšívané látky, jako závěsy, je nejen krásná a stylová, ale také velmi praktická.
TYTO LUXUSNÍ VYŠÍVANÉ ZÁVĚSY jsou zřaseny pomocí narážecích kroužků. Tento typ řasení vypadá moc hezky, jeho nevýhodou však je, že při zatahování a roztahovámí závěsů je třeba neustále ručně urovnávat zvlnění. Pro ty, kdo si potrpí na perfektní rovnoměrný vzhled závěsů, proto tento typ řasení raději nedoporučujeme. Narážecí kroužky poslední dobou nahradil velmi úspěšný Wave systém, který vypadá podobně, ale oproti narážecím kroužkům perfektně drží rovnoměrné zvlění závěsů, a to i při každodenní manipulaci. I přes tuto svou nevýhodu si však narážecí kroužky stále zachovávají celou řadu příznivců. Proto jsme také začali dovážet ze zahraničí zcela nové typy kvalitních designových narážecích kroužků v různých tvarech - kromě kulatých také obdélníkové, čtvercové či trojúhelníkové. V moderních interiérech vypadají velice hezky.
TYTO LUXUSNÍ VYŠÍVANÉ ZÁVĚSY jsou zřaseny pomocí narážecích kroužků. Tento typ řasení vypadá moc hezky, jeho nevýhodou však je, že při zatahování a roztahovámí závěsů je třeba neustále ručně urovnávat zvlnění. Pro ty, kdo si potrpí na perfektní rovnoměrný vzhled závěsů, proto tento typ řasení raději nedoporučujeme. Narážecí kroužky poslední dobou nahradil velmi úspěšný Wave systém, který vypadá podobně, ale oproti narážecím kroužkům perfektně drží rovnoměrné zvlění závěsů, a to i při každodenní manipulaci. I přes tuto svou nevýhodu si však narážecí kroužky stále zachovávají celou řadu příznivců. Proto jsme také začali dovážet ze zahraničí zcela nové typy kvalitních designových narážecích kroužků v různých tvarech – kromě kulatých také obdélníkové, čtvercové či trojúhelníkové. V moderních interiérech vypadají velice hezky.
VARIACE NA BLACK AND WHITE, to je tento svižný interiér v moderním elegant stylu. Bílá s černou se opakují na potazích, na nábytku i na doplňcích a bylo by tedy hloupé tuto nadčasovou kombinaci nevyužít také na závěsy a na potahy polštářků. Designér Radomír Petroš ale sáhnul po velmi jemném šedo-černém vzorku na bílém podkladě, který nepůsobí ani trochu tvrdě. Záclony a závěsy jsou navíc nařaseny na romantické Vlámské sklady, které celkový dojem ještě více zjemní. Moderní hranaté garnýže Square line korespondují s designovými svítidly i s konstrukcí sedací soupravy.
VARIACE NA BLACK AND WHITE, to je tento svižný interiér v moderním elegant stylu. Bílá s černou se opakují na potazích, na nábytku i na doplňcích a bylo by tedy hloupé tuto nadčasovou kombinaci nevyužít také na závěsy a na potahy polštářků. Designér Radomír Petroš ale sáhnul po velmi jemném šedo-černém vzorku na bílém podkladě, který nepůsobí ani trochu tvrdě. Záclony a závěsy jsou navíc nařaseny na romantické Vlámské sklady, které celkový dojem ještě více zjemní. Moderní hranaté garnýže Square line korespondují s designovými svítidly i s konstrukcí sedací soupravy.
BÍLÁ, ČERNÁ A ČERVENÁ. Pro interiér je to celkem odvážná kombinace, nicméně může přinést velmi efektní výsledek - stejně, jako je tomu i v tomto moderním interiéru. Jelikož jsou na stěnách i na čalounění větší barevné plochy bez vzorů, designérovi Radomíru Petrošovi se zde naskytla báječná příležitost k využití výraznějších vzorů na závěsech a záclonových římských roletách. Pokud byste se však pro podobně výrazné kombinace barev pro svůj interiér rozhodovali, buďte neobyčejně obezřetní. Najít k sobě ty správné odstíny barev totiž vůbec není jednoduché.
BÍLÁ, ČERNÁ A ČERVENÁ. Pro interiér je to celkem odvážná kombinace, nicméně může přinést velmi efektní výsledek – stejně, jako je tomu i v tomto moderním interiéru. Jelikož jsou na stěnách i na čalounění větší barevné plochy bez vzorů, designérovi Radomíru Petrošovi se zde naskytla báječná příležitost k využití výraznějších vzorů na závěsech a záclonových římských roletách. Pokud byste se však pro podobně výrazné kombinace barev pro svůj interiér rozhodovali, buďte neobyčejně obezřetní. Najít k sobě ty správné odstíny barev totiž vůbec není jednoduché.
INTERIÉR V MODERNÍM ELEGANT STYLU. Lehké závěsy a záclony v tomto luxusním interiéru jsou nařaseny na Wave systém a zavěšeny na garnýže Square line. Luxus poznáte podle detailů a jedním z takových detailů je i perfektní ušití záclon a závěsů v délce těsně nad podlahu. Tyto dekorace oken jsou z dílny Petroš interier.
INTERIÉR V MODERNÍM ELEGANT STYLU. Lehké závěsy a záclony v tomto luxusním interiéru jsou nařaseny na Wave systém a zavěšeny na garnýže Square line. Luxus poznáte podle detailů a jedním z takových detailů je i perfektní ušití záclon a závěsů v délce těsně nad podlahu. Tyto dekorace oken jsou z dílny Petroš interier.
INTERIÉR V MODERNÍM ELEGANT STYLU. Lehký moderní nábytek je pro tento styl charakteristický. Lehké závěsy jsou nařaseny na Wave systém a zavěšeny na hranaté garnýže Square line.
INTERIÉR V MODERNÍM ELEGANT STYLU. Lehký moderní nábytek je pro tento styl charakteristický. Lehké závěsy jsou nařaseny na Wave systém a zavěšeny na hranaté garnýže Square line.
K MODERNÍ KUCHYNI SE PERFEKTNĚ HODÍ ŘÍMSKÉ ROLETY. Kombinace čokoládové barvy s oranžovou interiéru propůjčují luxusní vizáž. Barvu římských rolet designér Radomír Petroš perfektně sladil s barvou židlí a doplňků.
K MODERNÍ KUCHYNI SE PERFEKTNĚ HODÍ ŘÍMSKÉ ROLETY. Kombinace čokoládové barvy s oranžovou interiéru propůjčují luxusní vizáž. Barvu římských rolet designér Radomír Petroš perfektně sladil s barvou židlí a doplňků.
JAPONSKÉ STĚNY jsou do moderního interiéru perfektní alternativou.
JAPONSKÉ STĚNY jsou do moderního interiéru perfektní alternativou.
ZÁCLONY A ZÁVĚSY NAŘASENÉ NA WAVE SYSTÉM vypadají vždy upraveně i při každodenní manipulaci. Závěsy v tomto interiéru však mají sloužit pouze jako dekorace, designér Radomír Petroš pro ně proto mohl navrhnout efektní atypický tvar. Moderní charakter interiéru tím byl ještě více zvýrazněn.
ZÁCLONY A ZÁVĚSY NAŘASENÉ NA WAVE SYSTÉM vypadají vždy upraveně i při každodenní manipulaci. Závěsy v tomto interiéru však mají sloužit pouze jako dekorace, designér Radomír Petroš pro ně proto mohl navrhnout efektní atypický tvar. Moderní charakter interiéru tím byl ještě více zvýrazněn.

Náš tip:

 


zpět na články