Vyhledávač CZ Facebook EN

MODERNÍ PŘÍRODNÍ STYL – moderní přírodní vzhled

Moderní přírodní styl je jeden z nejluxusnějších a nejvíce trendy stylů moderní doby. Látky s přírodním vzhledem působí mimořádně moderně a nadčasově. V nabídce nejluxusnějších značek ze světa Haute couture, jako jsou například Designers Guild, JAB, Camengo a mnoho dalších, tvoří přírodní materiály základ kolekcí. Ačkoliv tyto dekorační látky působí velmi přirozeně a neokázale, mezi znalci se řadí k nejžádanějším a užívají si zasloužený obdiv a respekt.

U tohoto stylu jde především o přírodní vzhled materiálů. Spadají sem jednak materiály vyrobené z čistě přírodních vláken, ale také látky směsové nebo i z umělých vláken, u kterých však dominuje přírodní vzhled. Tabu pro tento styl nejsou ani vyšívané závěsy, i ty by ale měly působit velmi přirozeným dojmem.

Přírodní styl je příjemnou alternativou k novodobému modernímu stylu, neboť – pokud se použijí skutečně kvalitní materiály – vyznívá velmi luxusně a umí působit dojmem nedbalé elegance. Zároveň na naše smysly působí velmi přirozeným, čistým a útulným dojmem.

DO TOHOTO INTERIÉRU V PŘÍRODNÍM STYLU navrhnul deignér Radomír Petroš luxusní vyšívané závěsy, jejichž základní béžová barva ladí s ostatním zařízením pokoje, díky jemnému květinovému vzoru v červených tónech však působí svižně a elegantně. Záclony i závěsy jsou zřaseny technikou Vlámských skladů, která ještě zvýrazňuje nevtíravou eleganci dekorací.
DO TOHOTO INTERIÉRU V PŘÍRODNÍM STYLU navrhnul deignér Radomír Petroš luxusní vyšívané závěsy, jejichž základní béžová barva ladí s ostatním zařízením pokoje, díky jemnému květinovému vzoru v červených tónech však působí svižně a elegantně. Záclony i závěsy jsou zřaseny technikou Vlámských skladů, která ještě zvýrazňuje nevtíravou eleganci dekorací.

Co sem vybírat nebudeme:

Jak už sama podstata stylu napovídá, rozhodně sem nezapadnou záclony a závěsy s kovovým leskem ani různé lurexy či odlesky. Cokoliv, co vypadá uměle, se k tomuto stylu nehodí. Mezi styly řasení je lepší se přiklonit k těm, které působí jednoduše a přirozeně. Wave systém zde asi není úplně optimálním řešením, i když za jistých okolností není z tohoto stylu zcela vyloučen. Daleko přirozeněji než Wave systém by působilo například řasení na narážecí kroužky. Ideální pro tento styl je však zavěšení na poutka, případně řasení na vlámské sklady nebo i na jednoduchou řasící pásku.

Co se sem hodí:

Řadíme sem látky, které se vyznačují přírodním vzhledem – ať už z čistě přírodních materiálů, nebo materiály směsové či látky z umělých vláken s přírodním vzhledem. Vzory mohou být v podstatě jakékoliv, od jednobarevných látek přes kára, proužky, geometrické vzory, abstraktní či strukturální vzory až po květinové, přírodní či stylizované vzory. Látka ale vždy musí působit přirozeným přírodním dojmem. Řasení záclon a závěsů je ideální na poutka, narážecí kroužky, vlámské sklady nebo jednoduchou řasící pásku. Ani pro garnýže tu neplatí žádné striktní pravidlo, záleží především na celkovém charakteru místnosti.

Co k Vám designér s sebou nejspíš přiveze:

  • jednobarevné záclony
  • jednobarevné závěsy
  • závěsy s moderním přírodním vzhledem
  • inbetween – něco mezi záclonami a závěsy – podle individuální domluvy
  • vyšívané závěsy – podle zadaného cenového rozpětí
  • vybrané značky – Haute couture – podle zadaného cenového rozpětí a individuální domluvy
TYPICKÁ UKÁZKA INTERIÉRU V PŘÍRODNÍM STYLU - převažují zde přírodní materiály i barvy. Designér Radomír Petroš do tohoto interiéru navrhnul závěsy s přírodním motivem, které jsou zavěšeny na poutka. Zcela netradičně si k těmto elegantním závěsům troufnul použít překřížené záclony nařesené technikou romantických Vlámských skladů. I přes tuto nekonformnost výsledek působí velmi hezky a harmonicky.
TYPICKÁ UKÁZKA INTERIÉRU V PŘÍRODNÍM STYLU – převažují zde přírodní materiály i barvy. Designér Radomír Petroš do tohoto interiéru navrhnul závěsy s přírodním motivem, které jsou zavěšeny na poutka. Zcela netradičně si k těmto elegantním závěsům troufnul použít překřížené záclony nařesené technikou romantických Vlámských skladů. I přes tuto nekonformnost výsledek působí velmi hezky a harmonicky.
TOTO OKNO se nachází ve stejném interéru, jako předchozí.
TOTO OKNO se nachází ve stejném interéru, jako předchozí.
K PŘÍRODNÍMU STYLU se hezky hodí i rovně zřasený volán.
K PŘÍRODNÍMU STYLU se hezky hodí i rovně zřasený volán.
ZDE JE ZDAŘILÁ UKÁZKA TOHO, že ani velmi moderní řasení na Wave systém není pro přírodní styl tabu.
ZDE JE ZDAŘILÁ UKÁZKA TOHO, že ani velmi moderní řasení na Wave systém není pro přírodní styl tabu.
ROVNĚŽ ŘÍMSKÉ ROLETY, jaké navrhnuil designér Radomír Petroš do této zimní zahrady, mohou v interiéru v přírodním stylu vypadat velmi hezky.
ROVNĚŽ ŘÍMSKÉ ROLETY, jaké navrhnuil designér Radomír Petroš do této zimní zahrady, mohou v interiéru v přírodním stylu vypadat velmi hezky.

Řada lidí se domnívá, že interiér v přírodním stylu patří k těm obyčejným, potažmo laciným. Opak ale bývá pravdou. Právě v přírodním stylu bývají velmi často zařízeny skutečně ty nejluxusnější interiéry. Nejnáročnější zákazníci podle našich zkušeností oceňují – i přes jejich mírnou nepraktičnost – čistě přírodní materiály, tedy hlavně len, bavlnu, vlnu či hedvábí. O těchto preferencích náročných zákazníků dobře vědí také módní návrháři značky JAB, která je jednou z nejprestižnějších světových značek bytového textilu na světě. Přírodní materiály zde proto tvoří pevný základ kolekcí.

ZÁCLONY, ZÁVĚSY A ČALOUNĚNÍ V PŘÍRODNÍM STYLU OD ZNAČKY JAB. Dekorační látky značky JAB na tomto snímku jsou vyrobeny převážně z bavlny a ozvláštňují je přírodní motivy. Další kolekce dekoračních látek značky JAB v různých stylech najdete ve firemní prodejně Petroš interier.
ZÁCLONY, ZÁVĚSY A ČALOUNĚNÍ V PŘÍRODNÍM STYLU OD ZNAČKY JAB. Dekorační látky značky JAB na tomto snímku jsou vyrobeny převážně z bavlny a ozvláštňují je přírodní motivy. Další kolekce dekoračních látek značky JAB v různých stylech najdete ve firemní prodejně Petroš interier.
DETAIL BAVLNĚNÝCH ZÁVĚSŮ JAB z předchozího snímku.
DETAIL BAVLNĚNÝCH ZÁVĚSŮ JAB z předchozího snímku.
DETAIL BAVLNĚNÝCH ZÁVĚSŮ JAB z předchozího snímku.
DETAIL BAVLNĚNÝCH ZÁVĚSŮ JAB z předchozího snímku.
ZÁVĚSY V PŘÍRODNÍM STYLU ovšem nabízejí i další luxusní značky. Toto je například kolekce dekoračních látek v přírodním stylu luxusní francouzské značky Camengo.
ZÁVĚSY V PŘÍRODNÍM STYLU ovšem nabízejí i další luxusní značky. Toto je například kolekce dekoračních látek v přírodním stylu luxusní francouzské značky Camengo.
ZÁCLONY A ZÁVĚSY v přírodním stylu francouzské značky Camengo. Kolekce dekoračních látek značky Camengo najdete v nabídce firmy Petroš interier.
ZÁCLONY A ZÁVĚSY v přírodním stylu francouzské značky Camengo. Kolekce dekoračních látek značky Camengo najdete v nabídce firmy Petroš interier.
A DALŠÍ LUXUSNÍ ZNAČKOU, která pro každou sezonu přináší nové kolekce záclon a závěsů v přírodním stylu, je londýnský salon Designers Guild.
A DALŠÍ LUXUSNÍ ZNAČKOU, která pro každou sezonu přináší nové kolekce záclon a závěsů v přírodním stylu, je londýnský salon Designers Guild. 
ZÁVĚSY V PŘÍRODNÍM STYLU londýnské značky Designers Guild. Záclony a závěsy značky Designers Guild rovněž najdete v nabídce firmy Petroš interier.
ZÁVĚSY V PŘÍRODNÍM STYLU londýnské značky Designers Guild. Záclony a závěsy značky Designers Guild rovněž najdete v nabídce firmy Petroš interier.
ZÁVĚSY V PŘÍRODNÍM STYLU londýnské značky Designers Guild.
ZÁVĚSY V PŘÍRODNÍM STYLU londýnské značky Designers Guild.
ZÁVĚSY V PŘÍRODNÍM STYLU londýnské značky Designers Guild.
ZÁVĚSY V PŘÍRODNÍM STYLU londýnské značky Designers Guild.
DEKORAČNÍ LÁTKA V PŘÍRODNÍM STYLU londýnské značky Designers Guild.
DEKORAČNÍ LÁTKA V PŘÍRODNÍM STYLU londýnské značky Designers Guild.
ZÁVĚSY V PŘÍRODNÍM STYLU londýnské značky Designers Guild.
ZÁVĚSY V PŘÍRODNÍM STYLU londýnské značky Designers Guild.
DEKORAČNÍ LÁTKY V PŘÍRODNÍM STYLU londýnské značky Designers Guild.
DEKORAČNÍ LÁTKY V PŘÍRODNÍM STYLU londýnské značky Designers Guild.
DEKORAČNÍ LÁTKY V PŘÍRODNÍM STYLU londýnské značky Designers Guild.
DEKORAČNÍ LÁTKY V PŘÍRODNÍM STYLU londýnské značky Designers Guild.
ČALOUNĚNÍ V PŘÍRODNÍM STYLU londýnské značky Designers Guild.
ČALOUNĚNÍ V PŘÍRODNÍM STYLU londýnské značky Designers Guild.
DEKORAČNÍ LÁTKY V PŘÍRODNÍM STYLU londýnské značky Designers Guild.
DEKORAČNÍ LÁTKY V PŘÍRODNÍM STYLU londýnské značky Designers Guild.
DEKORAČNÍ LÁTKY V PŘÍRODNÍM STYLU londýnské značky Designers Guild.
DEKORAČNÍ LÁTKY V PŘÍRODNÍM STYLU londýnské značky Designers Guild.
ČALOUNĚNÍ V PŘÍRODNÍM STYLU londýnské značky Designers Guild. Kolekce značky Designers Guild najdete v nabídce firmy Petroš interier.
ČALOUNĚNÍ V PŘÍRODNÍM STYLU londýnské značky Designers Guild. Kolekce značky Designers Guild najdete v nabídce firmy Petroš interier.

Náš tip:

 


zpět na články