Vyhledávač CZ Facebook EN

KRÁSU DEKORACÍ OVLIVNÍ I DETAILY

Krásný vzhled záclon a závěsů ovlivňuje mnoho faktorů – kvalita a design použitých látek, typ garnýže, styl a preciznost ušití a v neposlední řadě jsou to i nenápadné drobnosti, které však výsledek ovlivní velmi znatelně.

K takovým důležitým detailům patří například součástky určené k uchycení záclon a závěsů ke garnýži. Jde jednak o samotné kroužky a jednak o součástky, kterými jsou záclony a závěsy uchyceny ke kroužkům.

NENÍ KROUŽEK JAKO KROUŽEK. Kroužky by k tyčové garnýži měly barevně i typově ladit.
NENÍ KROUŽEK JAKO KROUŽEK. Kroužky by k tyčové garnýži měly barevně i typově ladit.

Tiché kroužky k tyčové garnýži jsou příjemnou vychytávkou

To, že by měly kroužky barevně a typově ladit s garnýží, je samozřejmost. Až si však budete vybírat kroužky, zvolte si podle svých potřeb mezi obyčejnými kroužky a tzv. tichými kroužky. Tiché kroužky mají na vnitřní části speciální výstelku, která při posunu kroužků po garnýži zjemňuje pohyb a tlumí nepříjemný zvuk škrkání kovu o kov. Manipulace se závěsyzáclonami je tak mnohem hladší, tišší a příjemnější.

Tiché kroužky si v naší nabídce si můžete vybrat k tyčovým garnýžím o průměru 16 mm, a to jak ve zlatavé barvě mosazi, tak i ve stříbrné barvě.

OBYČEJNÉ KROUŽKY K TYČOVÉ GARNÝŽI se vyrábějí v různých barvách i velikostech.
OBYČEJNÉ KROUŽKY K TYČOVÉ GARNÝŽI se vyrábějí v různých barvách i velikostech.
TICHÉ KROUŽKY K TYČOVÉ GARNÝŽI si u nás můžete vybrat ve stříbrné i zlaté variantě. Tiché kroužky mají speciální vnitřní výstelku, díky které se po tyči pohybují tiše a hladce.
TICHÉ KROUŽKY K TYČOVÉ GARNÝŽI si u nás můžete vybrat ve stříbrné i zlaté variantě. Tiché kroužky mají speciální vnitřní výstelku, díky které se po tyči pohybují tiše a hladce.

Tradiční žabky příliš nedoporučujeme

Kromě samotných kroužků na garnýže byste si měli zvolit ještě způsob, jakým budou ke kroužkům uchyceny záclony a závěsy. Mnoho našich zákazníků stále ještě upřednostňuje staré tradiční žabky. Držíme je v prodeji, protože jsou stále žádané a mnoho lidí na ně nedá dopustit. Věřte však, že tento typ uchycení je už notně zastaralý a zdaleka není ani technicky ideální, ani příliš půvabný. Už ze samotné podstaty tohoto výrobku budou žabky na záclonách a závěsech vždy vidět a budou kazit perfektní dojem z dekorací. Žabky nemusejí být vždy úplně ošklivé (snažíme se pro vás aspoň vybírat žabky s co pěknějším designem), ale nikdy nebudou ani příliš elegantní.

Klasické žabky proto našim zákazníkům příliš nedoporučujeme. Pokud je přesto vyžadujete, je nutné v objednávce garnýží do poznámky tento požadavek uvést.

TRADIČNÍ ŽABKY mnoho parády nenadělají. Našim zákazníkům je příliš nedoporučujeme, ale protože jsou stále žádané, máme je v prodeji. Vybrat si u nás můžete z těchto druhů žabek.
TRADIČNÍ ŽABKY mnoho parády nenadělají. Našim zákazníkům je příliš nedoporučujeme, ale protože jsou stále žádané, máme je v prodeji. Vybrat si u nás můžete z těchto druhů žabek.

Nenápadné háčky a šnečky propůjčí dekoracím eleganci

Mnohem lepším řešením je zvolit buď plastový háček, nebo plastový šneček s mezikusem.

NENÁPADNÝ PLASTOVÝ HÁČEK se používá především u hrubších kroužků určených ke garnýžím Firenze.
NENÁPADNÝ PLASTOVÝ HÁČEK se používá především u hrubších kroužků určených ke garnýžím Firenze.
PLASTOVÝ ŠNEČEK S MEZIKUSEM se hodí na kroužky s kulatým průměrem těla.
PLASTOVÝ ŠNEČEK S MEZIKUSEM se hodí na kroužky s kulatým průměrem těla.
TAKTO SE ŠNEČEK S MEZIKUSEM SPOJUJÍ. Mezikus se volným koncem nacvakne na garnýžový kroužek. Celá součástka je drobná a nenápadná.
TAKTO SE ŠNEČEK S MEZIKUSEM SPOJUJÍ. Mezikus se volným koncem nacvakne na garnýžový kroužek. Celá součástka je drobná a nenápadná.

Obě tyto varianty nejsou po zavěšení dekorací viditelné. Záclony a závěsy v tomto případě budou začínat přesně u spodní hrany kroužku. Celkový dojem tedy bude mnohem kompaktnější, profesionálnější a elegantnější. Manipulace se šnečky a háčky při zavěšování a sundávání dekorací není o nic složitější než manipulace se žabkami. Šnečky a háčky se, na rozdíl od žabek, hodí k zavěšení všech typů řasení od rovné řasící pásky až po Vlámské sklady. Použití plastových háčků nebo šnečků s mezikusy proto našim zákazníkům rádi doporučujeme.

Pokud si objednáváte tyčové garnýže, standardně přikládáme tento typ uchycení.

PLASTOVÝ ŠNEČEK S MEZIKUSEM nasazený na garnýžovém kroužku.
PLASTOVÝ ŠNEČEK S MEZIKUSEM nasazený na garnýžovém kroužku.
PLASTOVÝ ŠNEČEK S MEZIKUSEM nasazený na garnýžovém kroužku je nenápadný a po zavěšení dekorací vůbec není vidět.
PLASTOVÝ ŠNEČEK S MEZIKUSEM nasazený na garnýžovém kroužku je nenápadný a po zavěšení dekorací vůbec není vidět.
PLASTOVÝ HÁČEK se používá především u hrubších kroužků ke garnýžím Firenze. Ani tento plastový háček po zavěšení dekorací není vidět.
PLASTOVÝ HÁČEK se používá především u hrubších kroužků ke garnýžím Firenze. Ani tento plastový háček po zavěšení dekorací není vidět.
VLEVO JE PLASTOVÝ HÁČEK na hrubším kroužku ke garnýžím Firenze a vpravo je plastový šneček s mezikusem na kroužku s kulatým průměrem těla.
VLEVO JE PLASTOVÝ HÁČEK na hrubším kroužku ke garnýžím Firenze a vpravo je plastový šneček s mezikusem na kroužku s kulatým průměrem těla.
 


zpět na články