Vyhledávač CZ Facebook EN

MÓDNÍ TRENDY NA ROK 2017 – TENTOKRÁT VE ZNAMENÍ OBJEVŮ

Vážení a milí zákazníci,

na začátku každého roku pro Vás od špičkových světových návrhářů a designérů přivážíme nejnovější módní trendy a barvy pro nadcházející sezonu. Inspiraci těmito trendy můžete využít jak v módě pro okna a pro domácnost, tak i v oděvní módě.


ODKUD VÁM NOVÉ TRENDY PŘIVÁŽÍME:

Začátkem každého roku se koná v německém Frankfurtu nad Mohanem největší evropský veletrh bytového textilu Heimtextil. Na tomto veletrhu každoročně představí špičkoví světoví designéři čtyři základní módní směry pro následující rok. Letos nové trendy představil tým složený z předních tvůrčích ateliérů a osobností z Německa, Francie, Velké Británie, Japonska, Nizozemí a USA, letos pod vedením ateliéru Carlin International z Francie.

Módní trendy, jak je pro rok 2017 vidí přední světoví designéři a módní návrháři, jsou ve znamení zkoumání, objevování a touhy proniknout do neznámých světů.


Módní tvůrci trendy na nadcházející sezonu vždy shrnou do čtyř základních témat. Všechna tato čtyři témata spojuje a prolíná jimi touha po objevování:

  • Vitruálního světa
  • Planetárního světa
  • Přírodního světa
  • Kulturního světa

MÓDNÍ STYL: Virtual Explorations

Digitální procesy umožňují nové pojetí transparentnosti a 3D struktur. Vzory a struktury na látkách v tomto stylu vycházejí z konstrukce organických živočišných uspořádání, jako jsou plástve, hadí kůže a různé buněčné struktury. Tyto exotické vzory jsou však flexibilně pozměněny digitální technologií. Moderní technické materiály tu získávají zcela nový jemný poetický nádech. Podle tvůrců se zde zrodila nová forma „digitální exotiky“. Tkaninám v tomto stylu propůjčují neotřelý vzhled perleťové odlesky a hedvábný feeling, někdy jsou ozvláštněny holografickými odlesky. Pohled na látky tu často připomíná odrazy ve vodě. Tyto do značné míry abstraktní struktury osvěžují extravagantní květinové vzory, výšivky, krajky a žakáry. Také barvy jsou jasné a živé a ve svém základu připomínají barvu vody.

BAREVNICE pro styl Virtual Explorations.
BAREVNICE pro styl Virtual Explorations.
MÓDNÍ STYL: Planetary Explorations

Neznámý meziplanetární svět plný minerálů, prachu a suti se stal inspirací pro „planetární“ styl. Záměrně objemné materiály připomínají nehostinný povrch Měsíce, ale mají sloužit jako měkké, ochranné skořápky. Textury působí hrubě a drsně, ale materiály jsou ve skutečnosti měkké a poddajné. Barevná paleta si pohrává se světlem a tmou a osciluje mezi světlými bílými a popelavě zabarvenými tóny. Z materiálů vystupují magické odlesky a struktury připomínající minerály umožňují nezvyklé druhy stínování.

BAREVNICE pro styl Planetary Explorations.
BAREVNICE pro styl Planetary Explorations.

MÓDNÍ STYL: Natural Explorations

Cesta ke znovuobjevení základních urbanistických principů nás vede zpět k přírodě. Použití přírodních materiálů v průmyslových výrobních procesech je aktuálnější než kdy dřív – v neposlední řadě z úcty k naší planetě. Ale to nestačí: do symbiózy s přírodou vstupují i interiéry. Na látkách tohoto stylu dominují přírodní vlivy, a to jak na dotek, tak i vzhledově a barevně. Mezi vzory se objevují reliéfy dřeva nebo kůry, materiály často využívají geometrických prvků za účelem napodobit vzory z rostlinné říše. Pomocí textur je zde však zastoupen i svět zvířat. To často vede k používání originálních maskovacích vzorů, a to jak ze zvířecí, tak i rostlinné říše. Intenzivní zelené tóny se zde mísí s barvami inspirovanými stromovou kůrou a zemí.

BAREVNICE pro styl Natural Explorations.
BAREVNICE pro styl Natural Explorations.MÓDNÍ STYL: Cultural Explorations

Nový městský multikulturalismus odhaluje různé kulturní vlivy, které spolu dohromady vytvářejí jedinečný multikulturní styl. Tato transformace se může projevit také v interiérech. Rozdíly mezi kulturami mizí a spojují se dohromady. Tradiční metody jsou modernizovány a promíchávány, což vede k velmi moderním a luxusním modifikacím. Tradiční výrazné pigmentové barvy se slučují s městskými odstíny a dohromady vytvářejí univerzální etnický vzhled.

BAREVNICE pro styl Cultural Explorations.
BAREVNICE pro styl Cultural Explorations.
 


zpět na články